Block title

Категорії розділу

Лікарські рослини Карпат [214]
Лікарські рослини які ростуть на території України

Закладки

Реклама

Пошук рослин

Остеохондроз

 • Остеохондроз
 • Заболевание позвоночника - эффективные методики лечения и профилактики

  Косметологія

 • Пилинг
 • Уся інформація про пилингах, протипоказання і ефективність процедури.

  Статистика

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.lekras.at.ua обов'язково.
  Лікарські рослини України » 2010 » Лютий » 13 » Сосна звичайна Pinus silvestris L.
  19:12
  Сосна звичайна Pinus silvestris L.
  Сосна звичайна (Pinus silvestris L.).

  Російська назва — сосна лесная, сосна обыкновенная; місцева — сосна.

  Вічнозелене хвойне дерево, досягає 30—35 м у висоту, 1,5 м в діаметрі, з родини соснових (Ріпасеае). Листки пучками по 2, вічнозелені, іноді сизуваті, тупуваті або загострені. Шишки поодинокі або по 2—3 на загнутих донизу ніжках. Достигають на другий рік, досягаючи 2,5—7 см у довжину, 2—3 см в діаметрі. Цвіте в червні. Насіння достигає на другий—третій рік. Насінини крилаті.

  На Закарпатті природні насадження сосни зустрічаються окремими невеличкими площами, вони є реліктовими і взяті під охорону. Значні лісові масиви сосна звичайна утворює на Поліссі. Поширена вона і в районі Ростоцько-Опільських лісів. У Прикарпатті соснові ліси зустрічаються рідко. Основну заготівлю сировини (бруньок) можна провадити у Волинській, Ровенській і Львівській областях.

  Застосування. В медицині застосовують бруньки, хвою і живицю. Живиця або терпентин містить ефірну олію, смоляні кислоти (декстропимарову, левопимарову, палюстрову, абістинову); бруньки—до 0,36% ефірної олії, дубильні речовини, гірку речовину пиницикрин; хвоя — аскорбінову кислоту (0,1 — 0,3%), дубильні речовини, ефірні масла.

  Соснові бруньки застосовують у вигляді відвару, настою і наливки як відхаркувальний, дезинфікуючий і сечогінний засіб, а також для інгаляції при захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Настої хвої застосовують для лікування цинги, екстракт — для лікувальних ванн, скипидар — при ревматизмі, невралгіях, подагрі, для інгаляцій.

  Збирання. Бруньки збирають до початку розпукування (лютий—березень). Найкраще це робити під час рубок догляду (проріджування). Сушити сировину слід в добре провітрюваних приміщеннях, на горищах, розкладаючи бруньки тонким шаром.

  Категорія: Лікарські рослини Карпат | Переглядів: 2404 | Додав: rastenia | Теги: сосна обыкновенная, сосна лесная, Сосна звичайна, Pinus silvestris L. | Рейтинг: 0.0/0