Block title

Категорії розділу

Лікарські рослини Карпат [214]
Лікарські рослини які ростуть на території України

Закладки

Реклама

Пошук рослин

Остеохондроз

 • Остеохондроз
 • Заболевание позвоночника - эффективные методики лечения и профилактики

  Косметологія

 • Пилинг
 • Уся інформація про пилингах, протипоказання і ефективність процедури.

  Статистика

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.lekras.at.ua обов'язково.
  Лікарські рослини України » 2010 » Березень » 16 » Виноград справжній
  20:23
  Виноград справжній
  Виноград справжній (Vitis vinifera L.).
  Російська назва — виноград культурный.
  Виткий кущ (ліана), що досягає до 30—40 м, з вусиками на гілках. Листки чергові, черешкові, в обрисі округлі або 5-кутні, 5—20 см у діаметрі, більш або менш глибоко лопатеві, рідше цілісні. Квітки численні, в рихлих або густих волотях, дрібні, двостатеві або функцюнально-маїочкові (із стерильними тичинками); як виняток, зустрічаються функціонально-тичинкові квітки з редукованою зав'яззю. Чашечка і пелюстки 5-членні. Плоди — ягоди. Цвіте в травні — червні, плодоносить у сопши - вересні.
  Виноград — одна з найбільш древніх культур Євразії. Широко культивується на Закарпатті.Застосування. Для лікування вживають ягоди, які містять до 20% інвертного цукру і 5,5% сахарози, дубильні речовини (енотаннін), кверцетин, енин і глюкозиди моно- і дидельфинідина, органічні кислоти (яблучну, винну, сліди щавлевої і саліцилової), вітаміни В і С.
  Виноград застосовується при зниженому харчуванні, захворюваннях шлунково-кишкового тракту (функціональні неврози з підвищеною кислотністю, спастичні й атонічні запори), при нефритах, порушеннях обміну речовин, недокрів'ї, виснаженні нервової системи, хронічних бронхітах, при туберкульозі, хворобах серця, печінки.
  Препарат з винограду «натуроза» (в ампулах) рекомендується застосовувати при гострих втратах крові, коллапсі і шоковому стані.

  Категорія: Лікарські рослини Карпат | Переглядів: 904 | Додав: rastenia | Теги: Vitis vinifera L., Виноград справжній, виноград культурный | Рейтинг: 0.0/0