Block title

Категорії розділу

Лікарські рослини Карпат [214]
Лікарські рослини які ростуть на території України

Закладки

Реклама

Пошук рослин

Остеохондроз

 • Остеохондроз
 • Заболевание позвоночника - эффективные методики лечения и профилактики

  Косметологія

 • Пилинг
 • Уся інформація про пилингах, протипоказання і ефективність процедури.

  Статистика

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.lekras.at.ua обов'язково.
  Лікарські рослини України » 2010 » Лютий » 13 » Вільха сіра Alnus incana L
  20:30
  Вільха сіра Alnus incana L
  Вільха сіра (Alnus incana (L) Moench).

  Російська назва — ольха серая; місцева — вульха біла.

  Дерево до 20 м заввишки, з гладкою сірою корою. Коренева система поверхнева. Молоді гілки опушені, неклейкі. Листки чергові яйцевидні або широкоеліптичні, на верхівці загострені, з країв гостро-подвійнопилчасті; молоді — густо опушені, неклейкі, дорослі — зверху майже голі, зісподу негусто опушені. Квітки одностатеві, однодомні. Чоловічі (тичинкові) сережки зібрані по 3—5 у грона, жіночі (маточкові)—по 8—10. Плоди — горішки з густими перетинчастими крилами. Цвіте в березні—квітні; плоди достигають у жовтні, висипаються в лютому—березні.

  Вільха сіра менш поширена. Росте на берегах гірських річок і струмків, у лісах, на узліссях. В горах зустрічається до 900 м над рівнем моря, а місцями й вище — до 1000—1200 м.

  Застосування. В медицині використовують шишки обох видів вільхи, які містять значну кількість дубильних речовин—танін (2,5%), галлову кислоту (3,7%). В листках знайдені флавонові глюкозиди, а також кофейна, хлорогенова і протокатехинова кислоти. Кора містить дубильні речовини, тритерпеноїди, глютинон. З вільхи виготовляється препарат тихмелін (закріплюючий засіб).

  Відвари і настойки з кори й шишок обох видів вільхи виявляють в'яжучу, протизапальну, частково кровоспинну дію; свіже листя служить потогінним засобом. Відвари й настої з шишок та молодої кори застосовують у медицині при гострих і хронічних запаленнях кишок (ентеритах і колітах); в народній медицині настої вживають при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, в тому числі й при дизентерії.

  О. П. Попов при простудних захворюваннях (при суглобовому ревматизмі з запаленням та при подагрі), коли треба пропотіти, пропонує застосовувати так звану «суху ванну» із свіжого молодого листя вільхи. Приготовляють її так: свіже листя вільхи кладуть в глибоку діжку і накривають, щоб воно зігрілося від своєї теплоти, після чого хвора людина заривається в нього по шию чи по пояс на 1 год., не більше (скільки витерпить).

  О. П. Попов пропонує легкий відвар з шишок у співвідношенні 4 : 200 або чайну ложечку подрібнених шишок на склянку окропу вживати по 1/4 склянки, а при дизентерії — по повній склянці 3—4 рази на день. Відвар з кори готують у співвідношенні 15:200 і приймають по столовій ложці 3—4 рази на день.

  Збирають шишки вільхи восени і взимку (листопад—лютий). Спочатку їх пров'ялюють на сонці, далі досушують на горищах або під навісами, розстеляючи на дошках шаром в 5—10 см. Досушувати шишки можна і на печі. Висушену сировину — здерев'янілі шишки з розкритими лусочками темно-бурого або коричневого кольору — пакують у мішки по- 10—20 кг і зберігають в сухому добре провітрюваному приміщенні.

  Категорія: Лікарські рослини Карпат | Переглядів: 1369 | Додав: rastenia | Теги: ольха серая, Вільха сіра, Alnus incana L | Рейтинг: 0.0/0