Block title

Категорії розділу

Лікарські рослини Карпат [214]
Лікарські рослини які ростуть на території України

Закладки

Реклама

Пошук рослин

Остеохондроз

 • Остеохондроз
 • Заболевание позвоночника - эффективные методики лечения и профилактики

  Косметологія

 • Пилинг
 • Уся інформація про пилингах, протипоказання і ефективність процедури.

  Статистика

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.lekras.at.ua обов'язково.
  Лікарські рослини України » 2012 » Лютий » 20 » Мак снотворний
  15:53
  Мак снотворний
  Мак снотворний (Papaver somniferum L.). Російська назва — мак снотворный; місцева — мак.

  Загальновідома однорічна рослина з родини макових (Papaveгасеае). Цвіте в червні—липні.

  Мак снотворний — древня культурна рослина, в дикому стані майже не зустрічається. Культивують його як декоративну й олійно-насінну рослину.

  Застосування. З лікувальною метою використовують насіння (Semen papaveris). Воно містить до 50% жирної олії, 20% білків і 3% пентозанів. Жирна олія складається з 60—65% гліцерину, лінолової кислоти, до 5% гліцериду лінолової кислоти, 30% гліцериду оліїстої кислоти та інші речовини. Молочний сік маківок містить опіум.

  Опіум широко використовується в медицині як болезаспокійливий засіб у вигляді екстрактів, тинктур та інших аптечних препаратів, що називаються опіатами. Останнім часом широко використовують ізольовані алкалоїди опію в чистому вигляді — морфій, кодеїн, наркотин, як такі, що мають різну дію.

  Збирають опіум шляхом надрізання коробочок. Починають це робити тоді, коли вони досягають технічної стиглості і на їх поверхні з'являється восковий наліт. Надрізи коробочок продовжують до тих пір, поки з них не перестане витікати молочний сік. Найкраще надрізати маківки з 10—11 до 15—16 год.
  Опіум, що витікає з надрізів, збирають спеціальним збирачем на наступний день з 4—5 до 7—10 год. ранку й одразу ж здають на заготівельний пункт. Він містить 18 алкалоїдів, з яких кодеїн і морфій дуже цінні. Вся рослина в зеленому стані отруйна.


  Категорія: Лікарські рослини Карпат | Переглядів: 843 | Додав: rastenia | Теги: мак снотворный, Мак снотворний | Рейтинг: 0.0/0