Block title

Категорії розділу

Лікарські рослини Карпат [214]
Лікарські рослини які ростуть на території України

Закладки

Реклама

Пошук рослин

Остеохондроз

 • Остеохондроз
 • Заболевание позвоночника - эффективные методики лечения и профилактики

  Косметологія

 • Пилинг
 • Уся інформація про пилингах, протипоказання і ефективність процедури.

  Статистика

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.lekras.at.ua обов'язково.
  Лікарські рослини України » 2010 » Лютий » 18 » Ломиніс лозяний Clematis vitalba L
  23:19
  Ломиніс лозяний Clematis vitalba L

  Ломиніс лозяний (Clematis vitalba L.).

  Російська назва — ломонос обыкновенный; місцева — бабивиня, бабиль, бабиневиня, бабиновиня, бабйовиня, баблявиня, баблядь, бабльовиня, бебльовиня, бабновиня, бородавник, бородавочник, бородавчиник, бородявник, винина, вино бабине, вино баблє, вино жабине, виноград лісний, виня, вінина бабина, жигучка, клематіс, лозинка, ломи-ліс, ломиніс звичайний, ломиніс просторний, ломонос, ломинус, поград ключень, проскурник боровий.

  Кущ з довгими лозяними гілками, досягає до 2—5 м у висоту, з родини жовтцевих (Ranunculaceae). Листки перисті, з яйцевидними, біля основи більш-менш серцевидними глибокозубчастими, рідше цілокраїми частками. Квітки в щитковидних суцвіттях. Листочків оцвітини 4, білуватих, тупих, товстих, з обох боків опушених. Сім'янки білуваті з довгими шовковисто - пухнастими носиками. Цвіте в червні — липні, плодоносить в липні — вересні.

  Рослина отруйна.

  Росте на узліссях та післялісових луках серед заростів чагарників і деревної порослі.

  Застосування. В медицині використовують листки і квітки ломиноса. Усі частини рослини отруйні, бо містять алкалоїд клематин; в листках є речо­вина, схожа з анемонолом. Квітучі пагони містять 3,4% диоксикоричної кислоти і зелену смолу, в якій виявлено мелісову кислоту, мерициловий спирт та інші речовини. Квітки містять в собі 0,12% ефірної олії. В листках виявлено каротин — 6,9 мг% на сиру вагу, або 24 мг% на суху вагу.

  Відвар з квітів і листків у народній медицині використовують як сечогінне і потогінне, як засіб проти венеричних захворювань, кісткових пухлин, головних болів, корости. В гомеопатії використовують у вигляді спиртової витяжки при малярії, запаленні очей, запальних процесах сечового міхура, при злоякісних висипках, лишаях.

  Категорія: Лікарські рослини Карпат | Переглядів: 1483 | Додав: rastenia | Теги: ломонос обыкновенный, Clematis vitalba L, Ломиніс лозяний | Рейтинг: 0.0/0