Block title

Категорії розділу

Лікарські рослини Карпат [214]
Лікарські рослини які ростуть на території України

Закладки

Реклама

Пошук рослин

Остеохондроз

 • Остеохондроз
 • Заболевание позвоночника - эффективные методики лечения и профилактики

  Косметологія

 • Пилинг
 • Уся інформація про пилингах, протипоказання і ефективність процедури.

  Статистика

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.lekras.at.ua обов'язково.
  Лікарські рослини України » 2012 » Лютий » 18 » Козлятник лікарський
  23:13
  Козлятник лікарський
  Козлятник лікарський (Galega officinalis L.). Російська назва — козлятник лекарственный; місцева — чокабук, дика люцерна, дика вика.

  Багаторічна трав'яниста рослина заввишки до 40—90 см, рідше до 1,5 м, з родини бобових (Leguminosae). Корінь стрижневий, з коротким багатоголовим кореневищем. Стебла численні, прямостоячі, гіллясті, густо облиствлені, голі або вкриті розсіяними волосками. Листки з прилистками, непарноперисті, черешкові, 5—20 см завдовжки, з 5—10 парами лінійно-ланцетних листочків. Квітки численні, зібрані в густі, що перевищують довжину листків, пазушні китиці, досягають 8—27 см у довжину. Віночок метеликовий, близько 1 см завдовжки, ясно-блакитний, зрідка білий. Плоди — багато-насінні, голі, 2—4 см завдовжки. Цвіте в червні—серпні.

  Козлятник лікарський зустрічається в південній і південно-західній частині Закарпаття. Верхня і північно-східна межа його ареалу проходить по Вигорлат-Гутинському хребту, заходячи іноді в долини річок.

  Росте на вологих суглинистих грунтах, особливо добре почуває себе на деградованих грунтах. На Закарпатті досить великі зарості козлятника є в околицях Ужгорода, сіл Доманинці, Розівка, Шишловці, Галоч, Ратівці, Геєвці, Теглаш, Чоп, Яворове, Добронь, Вузлове, Страбичеве, Дубрівка, Ракошине, Антонівка, Зняцеве, Коритняни, Бовтрадь, Велика Копаня, Підвиноградове та в інших місцях Закарпатської низини (3. О. Пердук, А. Ф. Молнар).

  Застосування. Всі органи рослини містять в собі алкалоїди. Для лікування застосовується трава (Herba galegae). З насіння виділено алкалоїд галагін, лютеолин та його глюкозид галутеолин. В траві міститься алкалоїд пеганін і сапоніни.

  В медицині застосовується як сечогінне і потогінне, а також для посилення секреції молока і для лікування діабету.
  Збирання. Траву збирають в червні—серпні під час цвітіння; насіння — після достигання в серпні—вересні.


  Категорія: Лікарські рослини Карпат | Переглядів: 888 | Додав: rastenia | Теги: козлятник лекарственный, Козлятник лікарський | Рейтинг: 0.0/0