18:19
Гірчак перцевий, водяний корінь
Гірчак перцевий, водяний корінь (Polygonum hydropiper L.). Російська назва — водяной перец, горец перечный; місцева — бережка, гемороїдальник, гирчак, гірчак баб'ячий, горець перечний, горцяк, горчак бабій, горчиця, гречечка, дрясен-гірчак, зуб вовчий, перець собачий, почечуйник, чередник.

Однорічна трав'яниста рослина з родини гречкових (Polygonaсеае). Стебло зелене, до осені звичайно червоніє, вузлувато-членисте, заввишки 20—60 см, з черговими голими листочками, які лише по краях трохи опушені. Квітки дрібні, зеленувато-рожевого або білувато-рожевого кольору, сидять на дуже коротких ніжках, по кілька разом, у вигляді клубочків, зібраних у вузькі, тонкі, переривчасті, часто повислі китиці. Плід має вигляд тригранного матового дрібнокрапчастого шорсткого горішка. Цвіте з липня до вересня.

Росте на вогких місцях — берегах річок, ставків і по канавах.

Застосування. З лікувальною метою використовують надзеїмну частину (Herba polygoni hydropiperis). Вона містить глюкозидоподібні речовини, ще мало вивчені дубильні речовини, валер'янову та інші органічні кислоти, глюкозу, фруктозу, різні барвники тощо.

Водяний корінь застосовувався в народній медицині ще в древні та середні віки від поносів, малярії, при кровотечах та інших захворюваннях.

При маткових і гемороїдальних кровотечах виготовляють рідкий настій трави (12 г на 200 г води) і при ймають по столовій ложці 3 рази на день; рідкий екстракт з трави — по ЗО—40 капель 3 рази на день. Крім того, згаданий вище настій трави по столовій ложці З рази на день вживають як болезаспокійливий засіб при надмірно сильних менструаціях.

Збирання. Траву збирають на початку цвітіння (червень—липень), зрізуючи рослину на висоті 10— 15 см від землі. Сушать на горищах, під накриттям на відкритому повітрі.
 
Гірчак перцевий, водяний корінь
Переглядів: 1418 | Додав: rastenia | Теги: горец перечный, Гірчак перцевий, водяний корінь, водяной перец | Рейтинг: 5.0/1