Block title

Категорії розділу

Лікарські рослини Карпат [214]
Лікарські рослини які ростуть на території України

Закладки

Реклама

Пошук рослин

Остеохондроз

 • Остеохондроз
 • Заболевание позвоночника - эффективные методики лечения и профилактики

  Косметологія

 • Пилинг
 • Уся інформація про пилингах, протипоказання і ефективність процедури.

  Статистика

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.lekras.at.ua обов'язково.
  Лікарські рослини України » 2010 » Березень » 14 » Бузина чорна
  00:59
  Бузина чорна
  Бузина чорна (Sambucus nigra L.).
  Російська назва — бузина; місцева — бзина, баз собачий, баздерево, базник, безу, бздо, бзік, бодза, боз чорний, боздер, бозина, бозник, бузина, буз, габза, пусторил, хабза.
  Кущ з родини жимолостевих (Caprifoliaceae). Листки супротивні. Листочки яйцевидні або довгасто-яйцевидні. Квітки жовтувато-білі, пахучі, зібрані в багатоквіткові рівні щитки. Цвіте в травні—червні. Плоди — ягодоподібні кістянки, чорно-фіолетові, достигають в червні — серпні.
  Поширена бузина переважно в широколистяних лісах, па узліссях та лісових галявинах,, серед чагарників.
  Застосування. З лікувальною метою використовують квітки (Flos sambuci) і плоди (Fructus sambuci). Квітки містять в собі глюкозиди — самбунігрін і флавоновий глюкозид рутін, 0,025% ефірних масел, дубильні речовини, смоли, цукор, слиз, холін і різні кислоти. Взагалі хімічний склад бузини ще слабо вивчений.
  В народній медицині квітки вживають як потогінне і сечогінне. Плоди застосовують при ревматизмі й невралгії, а також як легкопроносний засіб та при шлункових захворюваннях. Лікувальне значення має також кора молодих гілок, корінь і листя.
  Напар з квітів бузини (20 г на 1 л води, по 3 склянки на день) п'ють при простудах і сухому кашлі. Відвар з коренів і кори (по 15 г на 1 л води, кип'ятять 20 хв.) приймають при хворобах нирок, при водянці й діабеті.
  Молоді листки бузини, злегка відварені в молоці, прикладають на попрілі, обпалені місця, а також на гемороїдальні шишки.
  Збирання. Квітки збирають в період їх повного розвитку, приблизно на початку червня, зрізуючи все суцвіття. Сушать на повітрі в тіні, після чого протирають руками, відділяючи від щитків.
  Плоди збирають в період повної стиглості, в серпні— вересні; сушать у печах, на печах або в добре провітрюваних приміщеннях.
  Молоді листочки збирають ранньою весною, а кору — влітку.

  Категорія: Лікарські рослини Карпат | Переглядів: 1145 | Додав: rastenia | Теги: Бузина чорна, бузина | Рейтинг: 0.0/0